Złudzenie optyczne, które sprawia, że statyczne postacie wyglądają jakby biegły i skakały.

Użytkownik Twittera Jagarikin stworzył iluzję, która wydaje się przedstawiać zestaw postaci biegnących w górę, a następnie skaczących ze schodów. Nazwany Super Illusion Brothers, obraz jest w rzeczywistości statyczny. Jeśli zastanawiasz się, jak to możliwe, jest to całkiem proste.

Dzieło Jagarikina jest iluzją odwróconego phi. Oznacza to, że używa jasnych i ciemnych kolorów, aby stworzyć wrażenie ruchu. Wysoki kontrast między migającymi kolorami sprawia, że ​​nasze oko widzi statyczny obraz poruszający się do przodu. Łatwo jest zauważyć, że postacie tak naprawdę nigdzie się nie poruszają, jeśli spojrzy się na nie indywidualnie, bez ingerencji innych.

Jedynym wyjątkiem od tych statycznych danych jest ten w prawym dolnym rogu. Ten w rzeczywistości porusza rękami i nogami w tę iz powrotem, ale nawet jeśli zakryjesz tę figurę, iluzja nadal działa. Hipnotyzujący obraz wywołał spore poruszenie i wywołał silne reakcje na Twitterze. Spróbuj sam i zobacz, czy jesteś w stanie stwierdzić, czy ci bracia Super Illusion naprawdę gdziekolwiek się ruszają, czy nie. Jeśli nadal go nie widzisz, obejrzyj ten obraz bez zmieniających się kolorów, który pokazuje, jak iluzja zawodzi, jeśli kolory pozostają takie same.