Utalentowany artysta tworzy pająki z różnych części mechanicznych

Węgierski artysta Peter Szucsy ma bardzo nietypowe, ale fascynujące hobby – składa wszelkiego rodzaju części mechaniczne, od starych zegarków, aparatów fotograficznych i sprzętu medycznego w skomplikowane steampunkowe rzeźby pająków.
Peter Szucsy pracował jako dyrektor artystyczny, tworząc wszelkiego rodzaju wirtualne stwory i potwory do gier wideo, ale pewnego dnia postanowił również przenieść niektóre z tych twórczości swojej wyobraźni do realnego świata. Co tydzień udaje się na pchli targ w pobliżu swojego domu w Budapeszcie, gdzie szuka wszelkiego rodzaju zabytkowych części mechanicznych, których może użyć do stworzenia swojej menażerii steampunkowych pająków.

https://www.instagram.com/peterszucsy/

Artysta najczęściej poluje na zabytkowe części mechaniczne ze starych zegarków, aparatu fotograficznego lub sprzętu medycznego, które następnie łączy w swoim studio, aby stworzyć wszelkiego rodzaju przegubowe pajęczaki. Chociaż jego prace często zawierają części z rzadkich i drogich urządzeń mechanicznych, Peter mówi, że zawsze unika rozbierania na części rzeczy, które ceniłoby muzeum.

https://www.instagram.com/peterszucsy/

ThisIsColossal niedawno przedstawił mechaniczne cuda Petera Szucsy’ego i wspomniał, że węgierski artysta planuje otworzyć własną witrynę internetową, aby sprzedawać niektóre z pająków. Coś mi mówi, że wszyscy znikną bardzo szybko. Po prostu spójrz na te mechaniczne cuda!

Źródło: https://www.instagram.com/peterszucsy/