Ten most ratuje dzikie zwierzęta i ludzkie życia.

80-tka była jedną z najbardziej śmiercionośnych dróg dla zwierząt w stanie Utah. Slaughter Row – tak nazwano obszar, który obejmował 13 mil autostrady i pochłonął życie 122 jeleni, 13 łosi w ciągu zaledwie dwóch lat. Na szczęście największa w stanie estakada dla dzikich zwierząt została zbudowana na tym obszarze w 2018 roku i już odniosła sukces. Eksperci ds. Dzikiej przyrody zasugerowali, że zwierzęta zaczną korzystać z konstrukcji dopiero po latach, ale nowy materiał filmowy wydany przez Wydział Dzikich Zwierząt Utah dowodzi, że korzystają one z wiaduktu jeszcze wcześniej niż oczekiwano.

Skąd więc zwierzęta wiedzą, że muszą przejść przez most? Trzy i pół km ogrodzenia biegnie po obu stronach autostrady, prowadząc zwierzęta do mostu i uniemożliwiając im przejście w niechcianych miejscach. W 2015 roku organizacja non-profit Save People, Save Wildlife została utworzona w celu znalezienia rozwiązania problemu. Grupa, w połączeniu z UDOT, zdołała zebrać 100 000 dolarów.

Zaprojektowanie mostu dla dzikich zwierząt i ogrodzenia nie było prostym zadaniem.

Konieczne było znalezienie rozwiązanie jak powinien wyglądać most. Czy powinien być wolny od wszelkich przeszkód, aby zapewnić najłatwiejsze przejście? Czy powinien być pokryty trawą, aby wtopić się w otaczający las? Zdecydowano, że naturalny krajobraz będzie bardziej przyciągał dziką zwierzynę. Jak widać po zdjęciach projektanci podjęli właściwą decyzję. Niedźwiedzie, jelenie, łosie i inne zwierzęta czują się jak w domu.

Nowy materiał filmowy udowadnia, że ​​most już zapobiega wypadkom i ratuje życie zarówno zwierząt, jak i ludzi. Za kilka lat państwo przeprowadzi pełne badanie zmian, aby określić ilościowo poprawę i dokładnie oszacować, ile istnień ludzkich zostało uratowanych dzięki jego budowie.