Spotkanie Marty Lempart z Donaldem Tuskiem. „Polskie kobiety nie ustąpią w walce o pełne prawa”

13 grudnia 2020 o godzinie 12.00 odbędzie się strajk pod hasłem „Idziemy po wolność. Idziemy po wszystko!” W strajku mają wziąć udział różne grupy społeczne. „PiS prowadzi wojnę z całym światem: z kobietami, z młodzieżą, z nauczycielami, z lekarzami, przedsiębiorcami, pracownikami budżetowki, z Europą (itp.).”.

Instagram.com

Donald Tusk rozmawiał z liderką Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, Martą Lempart. Tematem rozmowy były dalsze plany na walkę z obecnymi problemami.

Od Marty Lempart usłyszałem w Brukseli ważne słowa: że polskie kobiety nie ustąpią w walce o pełne prawa, o poszanowanie godności każdej osoby, o swobodę decydowania o własnym życiu, o wolność wyboru. Rozmawialiśmy, jak wspólnie burzyć mury i budować mosty między różnymi środowiskami. Dostałem też w prezencie bardzo fajną maseczkę!

W programie TVN24 “Fakty po Faktach” Donald Tusk był bardzo zadowolony z porozumienia jakie rząd osiągnął w Brukseli. “Powinniśmy być zadowoleni z tego finału jako Polacy”. Te słowa odniosły się do budżetu UE na następne 7 lat.