Specjalna kolekcja LEGO Botanical dla dorosłych.

Dwa zestawy zostały stworzone jako część LEGO Botanical Collection dla dorosłych i mają na celu pomóc w kreatywności i odprężeniu. Zestaw Bonsai Tree ma na celu przynieść poczucie spokoju konstruktorom w procesie tworzenia drzewka. Korzystając z różnorodnych klasycznych elementów z innych zestawów – takich jak skrzydła pterodaktyla, głowy robotów i masek samochodów.

756-elementowy zestaw bukietów kwiatowych można złożyć w szereg kwiatów – w tym lwie paszcze, róże, maki, astry i stokrotki – które można dostosować, aby można było stworzyć bukiet według własnych upodobań. Równie regulowany, 878-elementowy zestaw Bonsai Tree zawiera zarówno zielone liście, jak i różowe kwiaty wiśni, dzięki czemu możesz zmieniać drzewo wraz z porami roku. Nie musisz martwić się przesadzeniem lub zmianą wody, ponieważ te rośliny nigdy nie więdną ani nie umrą.

Oprócz tego, że zapiera dech w piersiach, kolekcja botaniczna LEGO zawiera szereg elementów wykonanych z plastiku pochodzenia roślinnego, wyprodukowanych przy użyciu trzciny cukrowej – ruch LEGO ogłosił w 2020 roku.