Rzadka odmiana winogrono jest większa niż kurze jajko.

Zdjęcia gigantycznych winogron, większych niż przeciętne jajo kurze, krążyły w tym tygodniu w wietnamskich mediach społecznościowych, wywołując pytania o ich autentyczność i pochodzenie.

Nowatorskie owoce są szczególnie popularne w Japonii, gdzie wyspecjalizowane sklepy mogą sprzedawać niektóre odmiany jabłek, brzoskwiń, melonów lub winogron po oszałamiających cenach. Jednak popularność takich owoców rozprzestrzeniła się na całą Azję, a ostatnio wietnamski właściciel straganu podzielił się zdjęciami nowej odmiany winogron sprowadzonych z Japonii.

Wykorzystywanie mediów społecznościowych do promowania nowych produktów jest obecnie dość standardowe, tylko te zdjęcia przyciągnęły dużo więcej uwagi niż zwykle, ze względu na pozorny rozmiar winogron. Niektóre z tych białych winogron wydawały się większe niż jajko kurze.

Photo: VietnamNet

Wietnamska strona internetowa VietnameNet była jednym z pierwszych sklepów, które zamieściły zdjęcia gigantycznych winogron, twierdząc, że są to nowe japońskie „odmiany vip”, sprzedawane w cenie 7 milionów dong (300 dolarów) za kiść. 

Photo: VietnamNet

Jak wszystkie japońskie owoce-nowości, te winogrona nie są sprzedawane na wagę, ale na pęczki, przy czym każda kiść musi spełniać bardzo surowe normy jakości. Na przykład te niezwykle rzadkie winogrona muszą ważyć co najmniej 1 kg na kiść, a każde winogrono musi mieć średnicę od 4 do 5 cm, aby kwalifikować się do sprzedaży i eksportu.

Pani Khuc Ngoc Anh, właścicielka ekskluzywnego sklepu z owocami w Xuan La w Hanoi, była osobą, która opublikowała zdjęcia winogron VIP, które przybyły z Japonii. Próbowała zainteresować ludzi, więc użyła prawdziwego kurzego jajka, aby pokazać, jak ogromne są winogrona. W ciągu zaledwie kilku minut sprzedano wszystkie 50 pęczków.

Źródło: https://vietnamnet.vn/