Rekord zachorowań w Wielkiej Brytani. 26 860 nowych przypadków i 462 zgony.

Około 462 osób zmarło po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa w Wielkiej Brytanii – liczba przypadków w całym kraju wzrosła do 26860. Naukowcy ostrzegli, że przestrzeganie zasad lockdownu przez następne dwa tygodnie będzie kluczowe ” dla zapewnienia rodzinom możliwości wspólnego spędzenia Świąt Bożego Narodzenia.

bbc.com

W ubiegłą sobotę Wielka Brytania potwierdziła 24 957 pozytywnych testów na Covid, co oznacza, że ​​dzisiejsza suma wykazała wzrost o 7,6 procent.

W Walii ujawniono kolejne 933 przypadki zachorowań nakoronawirusa, co daje łączną liczbę potwierdzonych przypadków 64881. Public Health Wales podało, że ​​w Walii od początku pandemii liczba zgonów wynosi 2191.

Profesor Susan Michie, która jest członkiem rządowej naukowej grupy doradczej ds. Sytuacji kryzysowych (SAGE), powiedziała, że ​​następne dwa tygodnie będą „bardzo trudne, częściowo ze względu na pogodę, która ma wpływa na osłabienie organizmu, co przyczynia się do szybszego zachorowania.”

Departament Zdrowia podał, że 10 osób z Covid-19 zmarło w Irlandii Północnej. Liczba ofiar śmiertelnych zarejestrowana przez departament wynosi obecnie 846. W ostatnich 24-godzinach odnotowano również 511 innych potwierdzonych przypadków wirusa.

Ogółem 46 359 osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 w Irlandii Północnej od początku pandemii.