Premier Morawiecki poparł stanowisko Episkopatu odnośnie LGBT

Premier Polski Mateusz Morawiecki wyraził w audycji radiowej poparcie dla planu biskupów katolickich, aby utworzyć specjalne ośrodki dla osób LGBT +. Tam należy leczyć osoby, które „chcą odzyskać naturalną orientację seksualną”.

O tym informuje polski serwis informacyjny gazeta.pl. Premier został poproszony o odniesienie się na temat wypowiedzi biskupów w sprawie osób LGBT +. W oświadczeniu zawarto propozycję specjalnych ośrodków klinicznych, w których wykonywana jest terapia konwersyjna. Ta terapia ma na celu uczynienie gejów „heteroseksualnymi”.

Premier powiedział, że popiera propozycję biskupów. specjalne poradnie” dla osób, które chcą „odzyskać naturalną orientację płciową”. – Generalnie trzeba powiedzieć, że w Polsce mamy pełen zakres swobód, tolerancji i wolności dla wszystkich, którzy nie naruszają wolności drugiego człowieka – powiedział premier.

– Jeżeli ktoś ma taką, a nie inną potrzebę ekspresji, a jednocześnie też takie, a nie inne poglądy i wyznaje takie, a nie inne wartości, które dla kogoś innego mogą być wartościami nieakceptowalnymi, to jednak tak długo, jak nie narusza to wolności drugiego człowieka, również jego godności, a także szacunku wobec drugiego człowieka, to my w pełni tolerujemy, a ja w szczególności również, wszelkiego rodzaju takie idee, czy ideologie – powiedział premier.

Gdy narusza się wolności drugiego człowieka, albo godność, albo gdy się prowokuje niepotrzebnie, a z takimi akcjami też mieliśmy do czynienia, to mówimy „dość”, ja mówię „dość”. Tolerancja – tak, ale nachalna propaganda i afirmacja pewnych ideologii – niekoniecznie, albo po prostu nie – dodał.

Terapia konwersyjna jest powszechnie uważana za terapię szkodliwą. W niedawnym holenderskim badaniu 74% stwierdziło, że terapia ma negatywny wpływ na zdrowie psychiczne. Według tych badań terapia ma również wyraźnie negatywny wpływ na życie osobiste i społeczne. W 2018 roku Parlament Europejski wezwał państwa członkowskie do wprowadzenia zakazu terapii. ONZ również podziela ten punkt widzenia i nazywa go „poniżającym”. Terapia nie została jeszcze zakazana w Holandii i Belgii.

Źródło: https://www.out.tv/