Ponad 50 lat żył z monetą w nosie. Zapomniał o niej jako dziecko.

59-letni mężczyzna w Zelenogradzie w Rosji przez ponad pół wieku żył z poważnymi problemami z oddychaniem przez nos z powodu monety, którą wepchnął sobie do nosa jako dziecko i o której zapomniał.

Photo: Konchalovsky City Clinical Hospital

Lekarze z Miejskiego Szpitala Klinicznego Konczałowskiego w Zelenogradzie niedawno zgłosili dziwny przypadek pacjenta, który powiedział, że przez kilka miesięcy był całkowicie niezdolny do oddychania przez prawe nozdrze. Tomografia komputerowa wykazała, że ​​prawy kanał nosowy został całkowicie zablokowany przez ciało obce o kamienistej gęstości, które utknęło w tylnej części, blisko nosogardzieli. Zaobserwowano również bardziej powszechną krzywiznę przegrody, która sama w sobie nie blokowała całkowicie kanału nosowego. Problem stanowił obcy przedmiot, ale skrzywiona przegroda uwydatniała trudności w oddychaniu do tego stopnia, że ​​pacjent nie miał innego wyboru, jak tylko szukać pomocy.

Photo: Konchalovsky City Clinical Hospital

 Dopiero po obejrzeniu tomografii komputerowej i tajemniczego okrągłego przedmiotu mężczyzna przypomniał sobie, jak bawił się małą monetą o nominale jednej kopiejki i wepchnął ją sobie do nosa, gdy miał około sześć lat.

Photo: Konchalovsky City Clinical Hospital

Źródło: Konchalovsky City Clinical Hospital