PIS traci w sondażach, zyskuje Hołownia i Lewica.

Podczas pandemii przewaga Pisu bardzo spadła. Największy wpływ na zmniejszenie tej przewagi miały jednak ostatnie wydarzenia z zaostrzeniem aborcji. Również Konfederacja straciła kilka punktów w sondażach i ulokowała się przed PSL z 7%. Jeszcze do niedawana Konfederacja była 3 siłą w Polsce. Badanie zostało przeprowadzone 22-23 listopada przez Kantar.

Wiele wskazuje na to, że do końca roku Pis, może ulokować się na drugiej pozycji za Koalicja Obywatelską. Komentarz Szymona Hołowni na FB odnośnie wyników sondażu:

Chodźcie z nami! Nie od jutra. Nie od kiedyś. Od dziś! My idziemy już prawie od roku. I będziemy szli tak długo, aż zmienimy Polskę. Najnowsze badania opinii publicznej, podobnie jak wiele poprzednich, pokazują, że Polacy widzą, iż zmiana jest nie tylko możliwa, ale coraz bliższa. Ja wiem, że często ciężko w to uwierzyć. Jednak PIS z tygodnia na tydzień traci tysiące wyborców. Nawet najwierniejsi zwolennicy zaczynają zauważać, co oni wyprawiają. Dlatego musimy być gotowi. Zorganizowani i zmobilizowani.

facebook.pl

Sondaż poniżej został przeprowadzony 30 października na próbie 1100.

Źródło facebook.pl