Pies utyka jak właściciel by okazać współczucie.

Mężczyzna z Wielkiej Brytanii, który wydał około 300 funtów na weterynarza po tym, jak jego pies zaczął kuleć, dowiedział się, że pies jest zdrowy i że podobno kuleje tylko ze współczucia dla niego.

Russell Jones nie mógł chodzić bez utykania po złamaniu kostki w wypadku w zeszłym roku. Pewnego dnia, na spacerze ze swoim psem Billym, Russel zauważył, że pies również utyka. Innym razem, gdy kulał w domu, jego partnerka Michelle zauważyła, że Billy w pewnym sensie go naśladuje, więc wezwali weterynarza. Dopiero po zapłaceniu około 300 funtów (410 dolarów) za prześwietlenia i badania kontrolne, dowiedział się, że Billy tylko naśladuje jego chód ponieważ mu współczuje.

Film przedstawiający Russela i Billy’ego kulejących podczas spaceru stał się wirusowy w mediach społecznościowych, a większość widzów wyraziła zdumienie umiejętnościami aktorskimi psa.

Chociaż niektórzy wyrażali wątpliwości, że Billy tylko naśladował swojego pana, i twierdzili, że mogło być coś nie tak z jego stopą, czego nie złapało zdjęcie rentgenowskie.