Pies przeszedł 60 km w 26 dni, aby wrócić do domu.

Lojalny psiak podobno zdołał przejść 60 km z powrotem do swojego domu po tym, jak jego właściciele zapomnieli o nim 26 dni wcześniej na autostradzie.

Według lokalnych mediów, siedmioletni pies o imieniu Dou Dou został zapomniany przez chińską rodzinę na postoju, kiedy zatrzymali się na przerwę w długiej podróży. Najwyraźniej nikt nie zauważył, że Dou Dou zaginął, dopóki nie dotarli do domu, kilka godzin później. Następnego dnia wrócili szukać zwierzaka, ale nie znaleźli po nim śladu. Na szczęście puszysty piesek był w stanie samodzielnie wrócić do domu po prawie miesiącu. Był brudny i wychudzony po 60 km marszu.

Następnego dnia wcześnie rano właściciel pojechał z powrotem na parking i przez dwie godziny szukał Dou Dou, ale nie było go widać. Potem wracał tam kilka razy, ale ani razu nie widział psa, i ostatecznie on i jego żona stracili wszelką nadzieję na ponowne spotkanie z Dou Dou.

Jednak prawie miesiąc po zniknięciu Dou Dou’a zauważył „brudnego, wychudzonego bezpańskiego psa” na ich progu i gdy przygotowywał się do przegonienia go, zauważył, że to w rzeczywistości ich ukochany pies. Był tak wychudzony, że ledwo go rozpoznał, ale nie było wątpliwości, że to Dou Dou.