Pierwsza modelka z zespołem Downa. 16-letnia Kennedy Garcia.

Modelka i aktorka Kennedy Garcia musiała pokonać wiele przeszkód, aby dostać się tam, gdzie jest dzisiaj. 16-latka ma zespół Downa i jej wczesne lata spędziła w szpitalu. Dzięki pomocy lekarzy, rodziny i własnej postawie „dam radę ” Garcia odniosła sukces. Teraz jest zdrowa, jest pracującą modelką, która ma za sobą wiele kampanii. Była pierwszą modelką z zespołem Downa, która pracowała dla American Girl i marki modowej Justice.

Sukces Garcii w branży modelek to niesamowity wyczyn, gdy dowiesz się o jej wyzwaniach zdrowotnych. Młoda dziewczyna przeszła ponad 30 operacji, białaczkę i operację kręgosłupa jako małe dziecko. Przez cały czas zachowywała pozytywne nastawienie – nawet gdy cierpiała lub była bardzo chora. Ale kiedy miała zaledwie 6 lat, Garcia zaczęła pracować jako modelka w butikowych sklepach odzieżowych, a jej rodzina założyła dla niej konto na Instagramie. To właśnie tam odnalazł ją American Girl, co doprowadziło do jej pierwszej dużej pracy w Los Angeles.

Odkąd wystąpiła w American Girl, kariera Garcii rozwijała się. Podobnie jak inne osoby z zespołem Downa, przełamuje bariery, gdyż branża modelarska i rozrywkowa zmierzają w kierunku większej integracji.

Zawsze inspirujący, Garcia chce również dawać przykład. „Mam nadzieję, że kiedy ludzie zobaczą, jak modeluję, wiedzą, że osoby niepełnosprawne mogą wszystko”.