Około 1,4 miliona Izraelczyków otrzymało już szczepionkę. Szczepienia mają trwać 24/7.

Izrael skoczył na pierwsze miejsce w światowym rankingu osób zaszczepionych. Wykorzystując swój wydajny system opieki zdrowotnej do rozpoczęcia akcji szczepień 24/7 z pomocą wojskowa.

Około 1,4 miliona Izraelczyków otrzymało już dawkę szczepionki Pfizer / BioNTech. Już 1/6 populacji została zaszczepiona przeciwko Covid-19 w mniej niż trzy tygodnie.

Prawie 146 000 osób otrzymało szczepionkę w sam poniedziałek – więcej niż w niektórych krajach zachodnich, w tym we Włoszech, Hiszpanii i Kanadzie . Szczepienia trwają na stadionach i arenach sportowych.

Około 12 procent populacji tego kraju zostało zaszczepionych. W USA na razie tylko 1 procen ludności otrzymał szczepionke.

Chociaż do tej pory stosowano tylko szczepionki Pfizer / BioNTech, Izrael miał również umowy z Moderna i AstraZeneca, zanim jakiekolwiek szczepionki zostały zatwierdzone.

W kraju priorytetowo traktuje się osoby w wieku powyżej 60 lat. Żeby nie zmarnować dawki sczepionki, jest możliwośc zaszczepienia również młodszych osósb. Zaszczepiono ponad 100 000 Izraelczyków w wieku od 20 do 40 lat.

Ponadto Izraelczykom obiecano cyfrowe „zielone paszporty”, które pozwolą im ominąć pewne ograniczenia. Warunkiem jest otzymanie dwóch dawek.

Dyrektor generalny ministerstwa zdrowia Hezi Levy powiedział, że do końca tego miesiąca około jedna piąta populacji Izraela otrzymałaby oba zastrzyki.

Źródło: https://www.dailymail.co.uk/