Ogromna pomoc od rodaków dla Polaków uwięzionych w Dover.

Polacy, którzy już od soboty są uwięzieni w Dover otrzymali wielką pomoc od rodaków. Spontaniczne akcje zorganizowane na facebooku. Wiele osób przyjechało, aby pomagać kierowcom i dostarczyć artykuły pierwszej potrzeby. Kierowcy czekają na wykonanie testu i jeżeli okaże się negatywny może ruszyć w dalszą drogę.

Bylismy dziś u kierowców na lotnisku manston, my jak i mnóstwo Polaków o wielkich sercach. Sprawa wyglada następująco:- z jedzeniem i środkami higieny jest dobrze, maja co jeść, maja co pic. -Pytali o kartusze do kuchenek, zaczynaja się kończyć, pytali o fajki, wiele z nich ma kasę żeby odkupić po pare paczek, kobietki pytały o podpaski

Sytuacja na m25, przy porcie Dover i a265 jest gorsza. Tam dużo bardziej potrzebują jedzenia. Info potwierdzone przez kierowcę którego wzięliśmy na wigilie i święta do siebie, stał niedaleko portu Dover. (M25) mówił ze dużo osób nie dostało tam pomocy. Próbujcie okolice a265 i m25 nie wiem jak tam wyglada sytuacja z przejazdem ale musimy do nich dotrzec.

Kierowcy z lotniska dziękowali są bardzo wdzięczni, jeden z nich przeszedł do nas pod siatka żeby nas uściskać i przybić piątkę za pomoc. Dają rade ale żal i smutek oraz bezradność widać w ich oczach. Tirów mnóstwo praktycznie nic się nie rusza. Proszę dzielcie się informacjami gdzie coś wiadomo o lokalizacjach kierowców gdzie potrzebują pomocy. Im bardziej konkretnie tym lepiej dużo kierowców nie ma internetu nie ma Facebooka lub nie jest s grupach, nie wszystko mówią na CB radiu. Dzięki wszystkim za pomoc wrzucę zaniedlugo relacje video jak to mniej więcej wyglądało. Jestem dumny z wszystkich co pomagają, jesteście kozakami

Słuchajcie, przystopujcie ze zbiórką, mamy wiele informacji że kierowcy mają dużo wszystkiego i nie chcąc marnować jedzenia, bardzo nam wszystkim dziękują za okazałą pomoc i okazują wszystkim polakom wielki szacunek i ze tego nigdy nam, brytyjskiej Polonii nie zapomną. Port i tunel podobno uruchomiony na 100% aby wszystkich wysłać do domu. – post internauty.