Najdroższy gołąb wyścigowy na świecie jest wart co najmniej 1,5 miliona dolarów i ma własnych ochroniarzy

New Kim, dwuletni gołąb wyścigowy z Belgii, został niedawno koronowany na najdroższego gołębia świata po tym, jak kolekcjoner z RPA złożył na aukcji online aż 1,3 miliona euro (1,5 miliona dolarów).

Hok Van De Wouwer, znany hodowca gołębi z Antwerpii w Belgii,wystawił w tym miesiącu na sprzedaż całą swoją kolekcję gołębi pocztowych. Duet ojców i synów Gaston i Kurt Van De Wouwer mają godne pozazdroszczenia życiorysy wśród hodowców gołębi, zdobywając liczne krajowe tytuły i pierwsze miejsce w konkursach krajowych, więc nic dziwnego, że ich ptaki są poszukiwane na wciąż trwającej aukcji internetowej. Mimo to nikt nie spodziewał się, że gwiazda pokazu, dwuletnia gołą o imieniu New Kim, pobije rekord świata w kategorii najdroższego gołębia.

https://www.youtube.com

Zaledwie półtorej godziny po rozpoczęciu aukcji na stronie Pipa Piegon Paradise w ubiegły poniedziałek złożono już 226 ofert, z których najwyższa wyniosła 1,3 miliona euro. Od tamtej pory cena nie ruszyła, ale na cztery dni przed końcem jest to już najdroższy gołąb wszechczasów, pobijając rekord ustanowiony przez innego belgijskiego osobnika o imieniu Armando, za którego chiński kolekcjoner zapłacił w 2019 roku 1252000 euro.


Aukcja oficjalnie kończy się 15 listopada, więc nowa oferta wciąż może przekroczyć rekordową ofertę RPA, choć jest to mało prawdopodobne. Jest niewielka szansa na wycofanie oferty, ale organizator wymaga wpłaty 20% całkowitej kwoty oferty, gdy przekroczy ona 500 000 euro, więc w tym przypadku Samuel Lofts straciłby 300 000 euro.

Źródło: https://www.youtube.com