Morawiecki: „Udało nam się uratować już ponad 5 milionów miejsc pracy dla Polaków”

Obawiając się utraty środków do życia w wyniku trwającej blokady, niektórzy właściciele małych firm w Polsce planują zakwestionować ograniczenia dotyczące COVID-19 i ponownie otworzyć swoje restauracje i obiekty turystyczne, pomimo ostrzeżeń rządu.

W Nowej Hucie pod Krakowem właścicielka restauracji Karolina Bartosik otworzyła niedawno drzwi ludziom, których nieśmiało nazywa „testerami żywności”. Powiedziała, że wpompowuje co miesiąc około 20 000 złotych na swój biznes, podczas gdy w sumie otrzymywała tylko 5 000 złotych pomocy rządowej. Ponad 20 tys. przedsiębiorców otworzyło już swoje biznesy. Z tygodnia na tydzień ta liczba rośnie.

Jednak Mateusz Morawiecki wspomina na facebook, że dzięki programom tarcz antykryzysowych, finansowych i branżowych udało się uratować już ponad 5 milionów miejsc pracy dla Polaków.

Szybkiemu powrotowi na ścieżkę wzrostu służy zaprezentowana dziś kolejna odsłona programu wsparcia finansowego dla mikro i małych przedsiębiorstw o szacowanej wartości od 2,5 do 3 miliardów złotych. – M. Morawiecki na FB