Morawiecki: „Skutki uboczne, których ludzie się obawiaj to naturalna odpowiedzią organizmu”

Od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia Polska zaostrzy obostrzenia. Centra handlowe, wyciągi narciarskie, dyskoteki, kluby nocne i inne obiekty umożliwiające organizowanie imprez tanecznych w pomieszczeniach muszą zostać zamknięte. Nie dotyczy to aptek, sklepów spożywczych, drogerii i sklepów z narzędziami.

Działalność hotelowa jest również ograniczona. Od 28 grudnia tylko personel medyczny, wojsko, policja i straż pożarna mogą przebywać w hotelach w razie potrzeby. Jednak szybko może się to zmienić. Premier Morawiecki jest pełen nadziei, gdyż pierwsza partia szczepionki około 10 tys. dawek będzie dostępna w Polsce jeszcze w tym roku. Grupa „0” czyli medycy zostaną zaszczepieni jako pierwsi. Skutki uboczne, które występują po szczepieniu to naturalna odpowiedź organizmu i występują w bardzo niewielkim procencie. – wspomniał premier na FB

Koronawirus zbiera swoje śmiertelne żniwo. Mamy już jednak zatwierdzoną szczepionkę przeciw COVID-19, dlatego przyjechałem do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, aby zobaczyć na własne oczy, jak będzie wyglądało szczepienie i porozmawiać z osobami odpowiedzialnymi za ten proces. Już za kilka dni, w drugim dniu Świąt, przyjadą do Polski pierwsze szczepionki. I to może się okazać punktem zwrotnym w walce z pandemią. Najpierw będziemy szczepili grupę „0”, czyli służby medyczne, które najbardziej tego potrzebują.

Wkrótce przystąpimy także do Narodowego Programu Szczepień, który będzie w najbliższych kilku miesiącach kluczowym zadaniem logistycznym. Największym zadaniem logistycznym, z jakim mierzymy się w ostatnich latach.Na świecie szczepienia mają miejsce od kilkunastu dni. Widać, że te szczepienia przebiegają w sposób prawidłowy. Różnego rodzaju skutki uboczne, których ludzie się obawiają, występują w bardzo niewielkim procencie, są naturalną odpowiedzią organizmu na pobudzenie odporności do działania. Szczepionka jest dobrowolna, ale gorąco zachęcamy do tego, żeby się na nią zdecydować. Jest prawdziwym przełomem dla zdrowia publicznego i zdrowia indywidualnego wszystkich ludzi, a także przełomem w życiu gospodarczym. Im szybciej zwalczymy wirusa, tym szybciej będziemy mogli powrócić do normalności. 2021 rok musi być normalny. – Morawiecki na FB.