Morawiecki przeprasza za nieuniknione błędy. ” Chciałbym za wszystkie Państwa przeprosić.”

Polski rząd ogłosił w czwartek ogólnokrajową blokadę od 28 grudnia do 17 stycznia w celu powstrzymania pandemii COVID-19.

Galerie handlowe mają być zamknięte, z wyjątkiem sklepów z podstawowymi artykułami i aptek. Hotele, które mają już zakaz przyjmowania turystów, nie mogą już przyjmować gości w delegacjach, a także ośrodki narciarskie w kraju będą musiały zostać zamknięte.

Uroczystości sylwestrowe muszą się odbywać w pomieszczeniach zamkniętych dla maksymalnie pięciu osób na gospodarstwo domowe. W czasie wakacji szkolnych dzieci poniżej 16 roku życia nie mogą wychodzić z domu bez opieki osoby dorosłej. Takie nowe obostrzenia czekają Polaków. Premier Mateusz Morawiecki, w poście na Facebook przeprosił za błędy. W tak ciężkich czasach są one nieuniknione.

Czas pandemii jest trudny dla wszystkich, ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że niektórym grupom jest trudniej niż innym. Młodzież, seniorzy, lekarze i pracownicy najbardziej dotkniętych przez obostrzenia branż – staramy się im pomóc wszelkimi dostępnymi środkami.Robimy też wszystko, by Polska przeszła przez ten trudny okres jak najmniej poturbowana. To wielkie, ambitne wyzwanie, z jakim żaden rząd w historii Polski nie musiał się jeszcze mierzyć. Epidemia koronawirusa wybuchła, gdy premierem RP jestem ja. Nie uciekam od tej odpowiedzialności i wiem, że popełniamy błędy. Przy tej skali problemów są one nieuniknione. I najzwyczajniej, po ludzku – chciałbym za wszystkie Państwa przeprosić. – napisał M. Morawiecki na FB.