Morawiecki: 50 lat żyliśmy w kraju, w którym obowiązywała cenzura

Teraz, gdy Twitter trwale usunął konto Donalda Trumpa , prezydent USA stracił 88 milionów obserwujących za jednym zamachem. Najnowsze (teraz usunięte) tweety Trumpa pojawiły się na oficjalnym koncie prezydenckim @POTUS , gdzie rozpoczął wyprawę przeciwko cenzurze Twittera i ogłosił, że rozważa założenie własnej platformy.

Wielu przywódców skrytykowało nałożenie bana na Donalda Trumpa. Mateusz Morawiecki zapewnia, że takie coś się nie wydarzy w Polsce. – „W Polsce regulujemy to odpowiednimi przepisami krajowymi. Zaproponujemy także, aby podobne przepisy zaczęły obowiązywać w całej Unii Europejskiej.

Urodziłem się i wychowałem wśród ludzi, dla których wolność była najcenniejszą wartością. W Polsce jesteśmy tak bardzo przywiązani do wolności, bo wiemy jak to jest, kiedy ktoś próbuje ją nam ograniczyć.

Przez blisko 50 lat żyliśmy w kraju, w którym obowiązywała cenzura; w kraju, w którym Wielki Brat mówił nam, jak mamy żyć, co mamy myśleć i czuć – a czego myśleć, mówić i pisać nie mamy prawa.

Dlatego z takim niepokojem patrzymy na wszelkie próby ograniczania wolności.Jednym z synonimów wolności zawsze był dla nas Internet. Najbardziej demokratyczne medium w historii, forum, na którym każdy może bez skrępowania zabrać głos. Narzędzie pozwalające każdemu człowiekowi realnie wpływać na rzeczywistość, w stopniu nieznanym jeszcze kilkanaście lat temu. – napisał na facebook Mateusz Morawiecki.