Miłośniczka zwierząt dzieli swój dom z 480 kotami i 12 psami

Maryam al-Balushi, miłośniczka zwierząt z Maskatu w Omanie, mieszka w swoim domu z 480 kotami, z których większość była bezdomna i 12 psami, wydając prawie 8 000 dolarów miesięcznie na jedzenie i rachunki za weterynarza.

Photo: Twitter

Ta 51-letnia emerytowana urzędniczka może wydawać się miłośniczką zwierząt, ale prawda jest taka, że ​​nie zawsze je lubiła. Wszystko zaczęło się w 2008 roku, kiedy jej syn przywiózł do domu małego perskiego kota, z czego al-Balushi wcale nie była zachwycona. Z biegiem czasu Maryam zaczęła przyzwyczajać się do swojego zwierzaka i ostatecznie stały się nierozłączne. W 2011 roku Maryam al-Balushi przeszła ciężką depresję i przypisuje swojemu pierwszemu kotu pomoc w tym trudnym okresie. W następnych latach poświęciła się pomocy bezpańskim zwierzakom.

Photo: Twitter

Na początku Maryam sama zajmowała się kotami, ponieważ nie było nikogo, kto mógłby jej pomóc.

Al-Balushi nie otrzymywała żadnego wsparcia finansowego, a opieka nad tak wieloma zwierzętami stała się bardzo kosztowna. Zaczęła publikować zdjęcia na platformach społecznościowych, takich jak Instagram, i znalazła wielu podobnie myślących miłośników zwierząt, którzy byli chętni do przekazania jej darowizny.

Dziś Maryam al-Balushi wydaje miesięcznie około 7800 dolarów na jedzenie i opiekę nad swoimi 480 kotami i 12 psami, z których większość jest pokryta darowiznami od jej fanów i zwolenników.