Kult nie skorzystał z dotacji od rządu. „Jeśli chcesz nas wesprzeć to kup naszą ostatnią płytę z CD i DVD z koncertu na Polandrock”

Po opublikowaniu listy artystów, którzy dostali dotacje od Państwa na kwotę 400 mln. zł. w internecie zawrzało. Wielu artystów zaczęło usuwać swoje wpisy na temat partii rządzącej.

Kamil Bednarek otrzymał 500 000 zł. lecz nie jest to wygórowana kwota, gdyż niektórzy artyści otrzymali kwoty nawet 2 mln. zł tak jak raper Miuosh. Pieniądze te maja pokryć koszta utrzymania, studiów, opłat związanych z ich utrzymaniem itp. Czy kwoty są adekwatne do ich działalności? Te pytanie pada najczęściej w mediach społecznościowych.

„Wielkie wiadro pomyj wylało się na moją osobę jakobym się politycznie sprzedał i dostał pieniądze 'na życie’ od Telewizji Polskiej. Prowadzę od kilku lat działalność, zatrudniam ludzi, płace podatki jak każdy obywatel, płace ZUS i inne ściągane przez Urząd Skarbowy opłaty” – wspomniał Kamil Bednarek.

Zespół kult jednak nie skorzystał z dotacji i wydał takie oświadczenie na facebook.

facebook.com

Czasy są ciężkie. Dla wszystkich. Rząd w końcu przyznał 400 milionów artystom, którzy o to go poprosili.
Nie nam oceniać kto z nich jest w tak tragicznej sytuacji by rząd o taką zapomogę prosić. Jeśli nie widzą w tym jakiejkolwiek niestosowności to niech biorą jak dają.
My nie prosiliśmy chociaż sytuacja w Kulcie daleka jest od choćby różowej. Niektórzy koledzy już zarabiają w inny sposób dzieląc swój czas na pracę i próby. Właściwie wróciliśmy do czasów gdy zaczynaliśmy.
Jednak od tych….( z trudnością powstrzymujemy się od użycia wulgaryzmu) nic nie chcemy.
Po pierwsze są grupy zawodowe, które takiej zapomogi potrzebują bardziej. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, którzy po kilkanaście godzin na dobę tyrają ratując ludzkie życia za psi grosz.
Po drugie- rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje to znaczy że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy.

Tak. Potrzebujemy wsparcia. Jeśli chcesz nas wesprzeć to kup naszą ostatnią płytę z CD i DVD z koncertu na Polandrock.
Przy okazji posłuchasz i obejrzysz największy koncert jaki odbył się na ziemi polskiej kiedykolwiek. A zaręczamy-słaby nie był.
I załatwimy to bez pośrednictwa tych panów (i pań).
Gdyby nie było was nie byłoby nas. 

Źródło: facebook.com