Kobieta dzieli swój dom z 1300 psami, 100 kotami i czterema końmi.

Wen Junhong, 68-letnia kobieta z Chin, od ponad dwóch dekad adoptuje bezpańskie zwierzęta, a teraz dzieli swój dom z 1300 psami, 100 kotami i czterema końmi.

Kiedy Wen Junhong zaadoptowała swojego pierwszego bezpańskiego psa, dwadzieścia lat temu, nie miała pojęcia, że ​​pewnego dnia będzie opiekować się ponad 1000 psów, ale dziś ma pod opieką ponad 1300 psów i planuje przyjąć jeszcze więcej. Oddana miłośniczka zwierząt wstaje codziennie o 4 rano, sprząta z zagród około 20 do 30 worków śmieci, gotuje ponad 500 kg ryżu, warzyw i mięsa dla zwierząt i dba o to, by jej „zwierzaki” były zdrowe.

Odkąd adoptowała pierwszego bezpańskiego psa, którego nazwała Wenjing („łagodny i cichy” po chińsku), Wen Junhong poświęciła swoje życie opiece nad bezpańskimi psami. Niedawno powiedziała AFP, że zawsze była zmuszona adoptować coraz więcej psów z powodu obaw o zagrożenia, na jakie napotykają na ulicach, w tym wypadki samochodowe lub padanie ofiarą handlu psim mięsem.

Chińska miłośniczka zwierząt finansuje pomoc ze sprzedaży mieszkania, kilku pożyczek, a także oszczędności emerytalnych i życiowych. Przyjmuje również darowizny od obserwujących w mediach społecznościowych i podobnie myślących miłośników zwierząt, którzy czule nazywają ją „Chongqing Auntie Wen”.

Na szczęście Wen nie musi sama wykonywać całej pracy; Ma sześciu wolontariuszy, którzy pomagają w zarządzaniu 1300 psami, 100 kotami, czterema końmi oraz kilkoma królikami i ptakami.