Każdego dnia ta młoda dziewczyna ubiera się tak, jakby żyła w XIX wieku

W dzisiejszych czasach trendy w modzie zmieniają się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, ale zamiast starać się nadążyć, Mila Povoroznyuk postanowiła wrócić do czasu, który nigdy nie wyjdzie z mody – stylu końca XIX wieku. W ciągu ostatnich kilku lat zastępowała swoją dość przyziemną garderobę strojami w stylu vintage, w tym długimi sukienkami, gorsetami, wszelkiego rodzaju eleganckimi czapkami i obuwiem z późnej epoki wiktoriańskiej. Mimo że ubieranie się każdego ranka jest o wiele bardziej kłopotliwe niż kiedyś, Mila mówi, że warto, ponieważ styl vintage sprawia, że ​​czuje się o wiele bardziej komfortowo.

Photo: Mila Povoroznyuk/Facebook

Najpierw założyłam bluzkę w stylu vintage, potem spódnicę i w jakiś sposób takie ubrania w stylu vintage zaczęły stopniowo wypełniać moją szafę ”- powiedziała Mila Povoroznyuk rosyjskiej gazecie Komsomolskaja Prawda. „Zauważyłam, że coraz częściej wybieram je w życiu codziennym, zamiast zwykłej garderoby. W takich ciuchach czułam się wygodniej, pewniej, a teraz praktycznie ubieram się tak praktycznie każdego dnia ”.

Mila zawsze fascynowała się modą vintage, a 12 lat temu wstąpiła do klubu rekonstrukcji historycznej, którego członkowie byli pasjonatami średniowiecznych walk rycerskich. To dało jej szansę szycia kostiumów na różne festiwale i rekonstrukcje bitew, korzystając z wszelkiego rodzaju starych rycin i obrazów jako przewodnika. Pozwoliło jej to nie tylko na bezpośrednie zapoznanie się z historią mody, ale także naukę samodzielnego szycia wszelkiego rodzaju ubrań.

Garderoba Mili Povoroznyuk liczy obecnie ponad 100 pozycji z różnych okresów, ale większość inspirowana jest modą końca XVIII i początku XIX wieku, kiedy to według młodej Ukrainki kobiety wyglądały „zdrowo i pięknie”, Nie pokryli twarzy warstwami makijażu. Nawet szminka była rzadko używana.