Kartel zmuszał kobiety do przemycania narkotyków w implantach piersi i łydek.

Kolumbijska policja powiadomiła niedawno o zlikwidowaniu kartelu narkotykowego z Cali, który specjalizował się w przemycaniu narkotyków w implantach.

Organizacje zajmujące się handlem narkotykami są znane z wymyślania wszelkiego rodzaju genialnych metod wysyłania swoich narkotyków na cały świat. Z pewnością słyszałeś o podziemnych tunelach długich na kilka kilometrów pod granicą meksykańsko-amerykańską lub o łodziach podwodnych przemycających narkotyki, ale czy wiesz o kolumbijskiej grupie przemytników wykorzystującej kobiety do wysyłania narkotyków aż do Europy? Trafnie nazwani „Chirurdzy”, kartel rekrutował kobiety i zmuszał je do noszenia implantów piersi, które były wypełnione płynną kokainą.

Młode kobiety były namawiane do noszenia dragów w implantach piersi i łydek. Kobietom obiecano dobrze płatną pracę w Europie, jeśli zgodziły się na operację plastyczną na prowizorycznych salach operacyjnych w pokojach motelowych lub w wynajętych mieszkaniach.

Dowody zebrane przez władze za pośrednictwem podsłuchów telefonicznych, nadzoru i monitorowania poczty e-mail wykazały, że grupa działała przez co najmniej trzy lata.