Kanadyjski „Zaklinacz szopów” karmi dzikie szopy co noc od ponad 20 lat

James Blackwood, emerytowany oficer policji konnej z Nowej Szkocji, nazywa siebie „Zaklinaczem szopów”, co jest godnym tytułem, biorąc pod uwagę, że od ponad dwóch dekad karmi ich dziesiątki każdej nocy.
Blackwood i jego futrzani przyjaciele niedawno stali się tematem rozmów, po nagraniu filmiku jak emeryt został odwiedzony przez około dwa tuziny szopów. Ten jeden film został obejrzany 10 milionów razy na YouTube w ciągu ostatnich dwóch tygodni i sprawił, że emerytowany oficer RCMP stał się sensacją.

https://www.odditycentral.com/

Kiedy w 2003 roku zmarła żona Blackwooda, obiecała jej, że zaopiekuje się ich kotami i będzie kontynuował karmienie ich uroczych leśnych przyjaciół. Dotrzymał słowa, karmiąc szopy różnego rodzaju smakołykami każdego wieczoru.

Podczas gdy większość widzów podsumowało codzienną rutynę Jamesa Blackwooda jako „nieszkodliwą”, niektórzy wyrazili zaniepokojenie, ponieważ emeryt nie zawsze karmi szopy zdrowymi dla szopów pożywieniem. Szopy, które odwiedzają emeryta często się zmieniają, gdy gryzonie przenoszą się na inne obszary, pozostawiając swoje terytorium innym grupom, więc to nie jest tak, że spędzają całe życie na ucztowaniu z jego smakołykami.

Źródło: https://www.odditycentral.com/