Jedziesz do Polski? Będziesz musiał odbyć kwarantanne.

W Sylwestra wprowadzony zostanie zakaz i ograniczenia w przemieszczaniu się. Od godz. 19 w Sylwestra 31 grudnia do 6 rano dnia następnego. Ma to ograniczyć zgromadzenia, które sprzyjają transmisji wirusa. Za złamanie obostrzeń będą groziły mandaty.

Wszystkie osoby, które przyjadą do Polski transportem zorganizowanym, będą musiały odbyć 10 – dniową kwarantannę, która będzie obowiązywała od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 roku. – Oprócz dotychczasowych obostrzeń, zamykamy hotele, również na ruch służbowy. Wyjątki będą ograniczone do naprawdę minimum.

Zamykamy również stoki, które nie będą funkcjonować do 17 stycznia. Kolejnym elementem jest zamknięcie galerii handlowych, oprócz sklepów, które zapewniają zaspokojenie podstawowych potrzeb – ogłosił dzisiaj minister zdrowia Andrzej Niedzielski. Dodał, że widmo trzeciej fali epidemii, która rozpocznie się z poziomu 10 tys. zachorowań będzie oznaczało przekroczenie granic wydolności służby zdrowia. – Jeśli to ryzyko zmaterializuje się, nasz system opieki zdrowotnej nie będzie działał w sposób wydajny. Szpitale tymczasowe, które budowaliśmy od października, będą naszą rezerwą na czas trzeciej fali – powiedział.

Iwona Boratyn, rzecznik prasowy UG Włoszczowa

Niedzielski: dla wszystkich osób, które będą przyjeżdżały do Polski transportem zorganizowanym będzie obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny
W Sylwestra chcemy wprowadzić ograniczenie w przemieszczaniu się
zamykamy galerie handlowe oprócz sklepów, które zapewniają zaspokojenie podstawowych potrzeb
zamykamy również stoki
oprócz dotychczasowych obostrzeń zamykamy hotele, również na podróże służbowe