Japońska firma kupi prawa do twojej twarzy i sprzeda je jako hiperrealistyczną maskę

Czy kiedykolwiek sprzedałbyś swoją twarz? Jeśli odpowiedź brzmi tak, jest japońska firma, która zajmuje się kupowaniem praw do twarzy ludzi, aby móc je sprzedawać w postaci hiperrealistycznych masek wydrukowanych w 3D.

Kamenya Omoto, producent specjalistycznych masek i sklep z siedzibą w Tokio, ogłosił zamiar kupienia praw do twarzy ludzi za 40 000 jenów (380 USD) za sztukę. Firma chce odtwarzać ludzkie twarze w postaci hiperrealistycznych masek i sprzedawać je za szacunkową kwotę (940 USD). Jeśli maska ​​okaże się popularna wśród klientów właściciel twarzy może również zarobić pewien procent zysków od sprzedaży.

Po ogłoszeniu planów zakupu praw do ludzkich twarzy w ramach inicjatywy That Face Kamenya Omoto została zalana ofertami i pytaniami dotyczącymi projektu. Mimo że program ograniczał się do Tokio, zainteresowanie było tak duże, że firma zdecydowała się wybierać twarze w drodze loterii.

Każdy, kto ma ponad 20 lat i mieszka w Tokio, może ubiegać się o sprzedaż twarzy z zyskiem, ale firma wyraźnie zaznacza, że ​​wybrani nie mogą ujawniać swojej tożsamości. Kamenya Omoto nie jest pierwszą japońską firmą, która tworzy ultra-realistyczne maski ludzkich twarzy.

Źródło: www.hln.be