Japonia ma nową maskotkę „antykoronawirus”, która rozdaje darmowe maski w Tokio

Przy obecnej pandemii koronawirusa Covid-19, niektóre z uroczych i dziwacznych maskotek Japonii nigdy nie były bardziej potrzebne. Jeśli znasz już Awawę, superbohatera myjącego ręce, maskotkę kwarantanny Quaran i mityczną Amabie, która chroni przed zarazami, przywitaj się z Korononem, kotem antykoronawirusowym.

Misja Koronona nie mogła być bardziej oczywista: różowy kot ma na brzuchu duży czerwony znak „X” w poprzek „Covid-19”, trzymając fioletową tarczę w kształcie serca. Koronon również nosi maskę na twarzy. Czasami nawet nakłada przezroczystą, plastikową osłonę twarzy dla dodatkowej ochrony.

Różowy kot podróżuje po Tokio, rozdając darmowe jednorazowe maski na twarz w dzielnicach takich jak Shibuya, Shinjuku i Ikebukuro. Jeśli chcesz poznać maskotkę, możesz sprawdzić harmonogram pojawiania się Koronona na jego koncie Instagram (tylko w języku japońskim). Według Instagrama Koronona maskotkę można również zarezerwować, aby odwiedziła szkołę lub firmę, aby podzielić się pozytywnym przesłaniem na temat zachowania bezpieczeństwa w tym trudnym czasie.

Źródło: Koronon2020/Instagram