Hotel zamienia luksusowy basen w staw hodowlany, aby przetrwać pandemię

Covid-19 zmusza firmy turystyczne do szukania zarobku w tych ciężkich czasach, aby utrzymać się na powierzchni. Przykładem jest hotel i spa w Kerali, które przekształciło swój basen w hodowlę ryb.

Aveda Resort and Spa w Kumarakom w stanie Kerala musiał zakończyć działalność w marcu w ramach ogólnokrajowej blokady koronawirusa i od tego czasu nie może zostać otwarty. By opłacić podstawowe rachunki, zarząd postanowił zmienić przeznaczenie 7,5-milionowego basenu na staw rybny.

„Mieliśmy zerowe przychody, więc w czerwcu umieściliśmy w basenie około 16 000 dwumiesięcznych rybek” – powiedział AFP dyrektor generalny firmy Aveda, Jyotish Surendran. „Planujemy odłów w listopadzie i będziemy eksportować towar na Bliski Wschód”.

Szacuje się, że będzie można wyłowić około czterech milionów ton ryb, które planuje sprzedać za około 40 000 USD na Bliskim Wschodzie. To nie wystarczy, aby pokryć straty poniesione przez firmę podczas blokady, ale przynajmniej zapewni opłacenie pracowników i utrzymanie resortu.

Prostokątny basen ma 150 metrów długości i 50 metrów szerokości, z równą głębokością, co jest idealne dla akwakultury. „Hodowlę rozpoczęliśmy 1 czerwca, co dawałoby wystarczająco dużo czasu na wyłów przed świętami. Opróżniliśmy basen i napompowaliśmy świeżą wodę z jeziora Vembanad, aby zapewnić idealne środowisko dla 16 000 sztuk narybku” – dodał kierownik.

Źródło: https://www.facebook.com/theaustralian