Hołownia: Rząd stracił zaufanie na skutek setek afer i kłamstw

W całej Polsce trwa akcja otwieraMY, gdzie przedsiebiorcy się jednoczą i ponownie otwierają swoje restauracje. Trwają szkolenia jak uniknąc kar od Policji i Sanepidu. Powstają poradniki, gdzie krop po kroku jest wytłumaczone jak postępować podczas interwencji służb. Politycy angażują się i odwiedzają ponownie otwarte przedsiębiorstwa. Wielu z nich uczestniczyło w straciach z Policją.

Według Szymona Hołownii czas na porozumienia się już skończył i jedynym wyjściem jest otwarcie restauracji i wypłacenie odszkodowań.

„Ten rząd nikomu już niczego nie wytłumaczy. Nie odzyska utraconego na skutek setek afer i kłamstw zaufania. Obawiam się, że czas na dialog społeczny, budowanie strategii – został bezpowrotnie stracony. Jedyne, co może powstrzymać zdesperowanych przedsiębiorców przed całkowitym zerwaniem wszelkich obostrzeń to szybka i adekwatna do start wypłata odszkodowań. Jeśli się to nie wydarzy bardzo szybko, będziemy mieli w Polsce kolejny otwarty front.” dodał Szymon Hołownia na swoim facebook.