Hołownia: „Rydzyk w sobotę napluł w twarz polskim katolikom”

W zeszłą Sobotę miały miejsce 29 urodziny Radia Maryja. Według wielu polityków zostały złamane obostrzenia podczas tej uroczystości. Joanna Scheuring-Wielgus złożyła zawiadomienie do prokuratury. Według niej Policja zajmuje się spisywaniem młodych ludzi na ulicach, a podczas tak wielkiej uroczystości ich nie ma.

„W naszym Toruniu ostatnio spisywano spacerujących po ulicach młodych ludzi. Policjo toruńska, gdzie jesteś teraz? Składam zawiadomienie do prokuratury na to towarzystwo w związku ze złamaniem obostrzeń” – napisała na Twitterze Joanna Scheuring-Wielgus. 

Szymon Hołownia również odniósł się do sytuacji. Mocno skrytykował takie zachowanie. Odniósł się do słów Tadeusza Rydzyka „To ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże”.

Według niego T. Rydzyk napluł w twarz wszystkim Polakom.

Rydzyk w sobotę napluł w twarz polskim katolikom – zrobił z nich współodpowiedzialnych za brudne gierki niektórych biskupów i w jawny sposób przeciwstawił się papieżowi Franciszkowi, nazywając „męczennikiem” biskupa podejrzewanego o tuszowanie pedofilii, w którego sprawie papież kazal wszcząć dochodzenie. Napluł w twarz ofiarom księży – gwałcicieli dzieci, których wstrząsające wyznania ośmieszył, a zbrodnie, których się na nich dopuszczono – zbagatelizował („To ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże”). Napluł wszystkim obywatelom RP – bo dzięki patologicznemu żenieniu Kościoła z polityką, mógł pleść te brednie w obecności polskiego ministra sprawiedliwości. Pokazując przy tym dno moralne, które osiągnęła ta wycierająca sobie gębę co chwila „wartościami chrześcijańskimi” władza.

W wydarzeniu wzięli udział między innymi Zbigniew Ziobro, Mariusz Błaszczak, czy Antoni Macierewicz. Rocznica powstania Radia Maryja miała miejsce w NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.