Holandia zrobi 8 imprez próbnych. Eksperyment podczas pandemii.

W marcu prawdopodobnie odbędą się dwa wydarzenia dla 1500 uczestników, aby przetestować, jak festiwale mogą przebiegać bezpiecznie podczas pandemii (i jej następstw). Mojo i ID&T współpracują z Fiedlab nad mini-festiwalami, które odbędą się w Biddinghuizen. Na przykład 3voor12 .

Na małych festiwalach odwiedzający będą testowani na obecność COVID-19 przedą. Następnie będą zobowiązani do noszenia maski na usta. Ponadto mogą się swobodnie poruszać, tańczyć, śpiewać. Podobnie jak na prawdziwych festiwalach, będą food trucki i wiele scen.

W tym tygodniu Fieldlab rozpoczyna już eksperymenty na imprezie firmowej, przedstawieniu kabaretowym w Beatrix Theatre i dwóch meczach piłki nożnej. Obiecane koncerty w Ziggo Dome i festiwale plenerowe w Biddinghuizen odbędą się później, ponieważ będzie mniej ograniczeń.

1500 osób odwiedzających mini festiwale otrzyma plakietkę z informacją, ile osób spotkało i na jak długo. Ze względu na godzinę policyjną imprezy rozpoczynają się o 15:00 i będą trwać do wczesnego wieczora.