Elon Musk zrobił 4 testy w jeden dzień na covid i 2 wyszły pozytywnie, a 2 negatywnie.

Dyrektor generalny Tesla Inc, Elon Musk, zakwestionował dokładność testów COVID-19 w czwartek po tym, jak twierdził, że wyniki wykazały, że dwukrotnie uzyskał wynik pozytywny, a następnie dwukrotnie negatywny tego samego dnia.

  • Elon Musk (@elonmusk) 13 listopada 2020 r
    Musk, który w czwartek przeszedł szybkie testy antygenu, powiedział, że oczekuje również wyników testów reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) z różnych laboratoriów.

Zapytany przez użytkownika Twittera, czy wykazuje jakiekolwiek objawy, Musk powiedział, że ma objawy „typowego przeziębienia”.

  • Na razie nic niezwykłego – dodał Musk.

Becton Dickinson, który jest jednym z głównych dostawców testów antygenowych COVID-19, powiedział we wrześniu, że bada raporty z amerykańskich domów opieki, gdzie testy były zawodne.

Wcześniej w tym miesiącu amerykańska Agencja ds.Żywności i Leków poinformowała, że ​​ostrzega personel laboratorium klinicznego i pracowników służby zdrowia, że ​​mogą wystąpić fałszywie dodatnie wyniki testów na antygen COVID-19.

Musk wcześniej krytykował ograniczenia i blokady związane z koronawirusem, nazywając je „faszystami” i naruszeniem wolności osobistej.

Musk wcześniej zakwestionował potrzebę nakazów pozostania w domu wydanych w wielu częściach Stanów Zjednoczonych, w tym w Kalifornii, gdzie znajduje się główna fabryka Tesli.

Źródło: https://www.ndtv.com