CopenHill – elektrownia odpadowa, która służy jednocześnie jako miejski stok narciarski i szlak turystyczny i ściana wspinaczkowa.

CopenHill to nie tylko największa na świecie jednostka napędowa wykorzystująca odpady w energię, ale także arcydzieło architektoniczne, obejmujące gigantyczny stok narciarski i szlak turystyczny na krętym dachu oraz ścianę wspinaczkową po jednej ze stron budynku.

Elektrownie przetwarzające odpady zwykle nie stanowią wielkich atrakcji turystycznych, ale najnowsze osiągnięcie Kopenhagi w dążeniu do tego, by stać się pierwszym na świecie miastem bezemisyjnym, jest czymś, czego trzeba doświadczyć. CopenHill nie tylko jest w stanie przetworzyć 440 000 ton odpadów w czystą energię każdego roku, ale jest także ekscytującą rozrywką dla osób, które chcą spędzić czas na świeżym powietrzu w pobliżu centrum stolicy Danii. Latem jego kręty dach pełni funkcję zielonego szlaku turystycznego, natomiast zimą staje się stokiem narciarskim. Posiada również „najwyższą sztuczną ścianę wspinaczkową na świecie”?

Zainaugurowany rok temu, silnik CopenHill stał się jednym z najpopularniejszych zabytków stolicy Danii. Jest to nie tylko najwyższy budynek w mieście, ale i również najbardziej ekologiczny na świecie obiekt do przetwarzania odpadów w energię. Także przyciąga wielu mieszkańców i turystów zainteresowanych strefą rozrywkową.

Podczas ciepłych letnich miesięcy dach CopenHill pełni funkcję parku rozrywki, który zapewnia odwiedzającym szlaki turystyczne, place zabaw, sprzęt fitness, biegi górskie, ścianki wspinaczkowe i spektakularne widoki na miasto. Zimą oferuje 500 metrów tras narciarskich z systemem wyciągów. Stoki biegną od szczytu 90-metrowego budynku do jego podstawy, z zakrętem o 180 stopni w połowie trasy.