Chińscy naukowcy tworzą rozciągliwy wyświetlacz, który jest wystarczająco cienki, aby można go było nosić jako tymczasowy tatuaż

Zespół naukowców z College of Engineering and Applied Sciences na Nanjing University zaprezentował niedawno innowacyjny wyświetlacz, który jest cienki i wystarczająco elastyczny, aby można go było nosić na skórze, jak rodzaj tymczasowego tatuażu.

facebook.pl

Konieczność sprawdzania stopera, aby zobaczyć swój czas podczas biegu lub patrzenia na ekran smartfona, aby zobaczyć, kto dzwoni, może wkrótce należeć do przeszłości dzięki nowemu i rewolucyjnemu interfejsowi człowiek-maszyna, który umożliwia wyświetlanie informacji bezpośrednio na ludzkiej skórze . Nazywany wyświetlaczem elektroluminescencyjnym prądu przemiennego (ACEL), ten nowy wynalazek składa się z warstwy elektroluminescencyjnej wykonanej z emitujących światło mikrocząstek umieszczonych pomiędzy dwiema elastycznymi elektrodami z nanoprzewodów srebra. Ceramiczne nanocząsteczki osadzone w rozciągliwym polimerze sprawiają, że ten wyświetlacz ACEL jest jaśniejszy niż jakikolwiek inny, dzięki czemu jest dobrze widoczny nawet w dobrze oświetlonym pomieszczeniu.

Elastyczne wyświetlacze ACEL były robione już wcześniej, ale to, co sprawia, że ​​ten konkretny jest tak ważny, to fakt, że można go bezpiecznie nosić na skórze. Wytwarza bardzo jasne światło nawet przy niskim napięciu i generuje niewiele ciepła odpadowego, które nie przekracza 45 stopni Celsjusza (naukowcy pracują już nad obniżeniem tego jeszcze bardziej).

„Ten tak zwany czujnik naskórkowy może umożliwiać ciągłe monitorowanie tętna, ciśnienia krwi, poziomu tlenu we krwi, a nawet glukozy” – napisał profesor Desheng Kong, który był koordynatorem projektu. „Wyświetlacz dostarczy wizualnych informacji o tych metrykach. Te wskaźniki są bardzo ważne dla treningu sportowców i obszarów biomedycznych. Możesz zobaczyć niektóre z tych demonstracji w najbliższej przyszłości ”.

Aby zademonstrować jedno z potencjalnych zastosowań tego rewolucyjnego wyświetlacza, naukowcy stworzyli jasny stoper i przymocowali go na grzbiecie dłoni ochotnika. Liczby były wyraźnie widoczne, a napięcie bardzo niskie, ponieważ „urządzenie nie wytwarza wykrywalnej elektryczności”.

Cóż, przynajmniej teraz biohakerzy nie będą musieli wkładać pod skórę wszelkiego rodzaju gadżetów, będą mogli je przykleić jako zaawansowane technologicznie tymczasowe tatuaże.

Źródło: www.stonybrook.ed