Brutalne nagranie z fermy norek. Umierają w męczarniach.

Polska, obok Danii i Finlandii, jest jednym z największych eksporterów futra w Europie, zwłaszcza norek. Ich cenne skóry są szczególnie poszukiwane w Chinach i Rosji, gdzie są wykorzystywane do produkcji płaszczy, kapturów i innych ocieplających akcesoriów.

Dwie organizacje, Soko Tierschutz (Niemcy) i Viva (Polska), sfilmowały w ciągu ostatnich kilku tygodni okrutny sposób torturowania norek w dwóch fermach.

Zwierzęta, które bardziej wegetują niż żyją w maleńkich drucianych skrzynkach, są w nich aż do śmierci, w których duszone są gazem, a następnie obdzierane z futra. Zdjęcia pokazują, że norki często nie tracą przytomności i umierają w męczarniach.

Życie codzienne w branży futrzarskiej. „Żniwa” dokumentują działacze SOKO na rzecz dobrostanu zwierząt i praw zwierząt z organizacji Viva! Polska i Klatki. W Polsce, według obrońców praw zwierząt, co roku zabija się od pięciu do sześciu milionów norek w kilkuset fermach.

W wielu krajach hodowla futer jest od dawna zakazana. W Niemczech w 2017 roku weszła w życie „Ustawa o handlu produktami pochodzenia zwierzęcego”, która wprowadziła tak surowe zasady, że wkrótce zamknięto ostatnią fermę futer

Źródło: https://www.sueddeutsche.de / https://www.soko-tierschutz.org/