400 mln. zł. wsparcia dla artystów podczas pandemii.

Jak podaje portal gov.pl do artystów w Polsce trafi 400 mln. złotych jako wsparcie podczas pandemii. Fundusz Wsparcia Kultury to pomoc od polskiego rządu. Celem jest utrzymanie miejsc pracy w tym sektorze. „Rekompensata będzie dotyczyła utraconych – z powodu epidemii – przychodów w okresie od 12 marca do 31 grudnia br.” – podaje portal gov.pl

youtube.com

Golec Fabryka otrzyma wsparcie w wysokości 1 894 670 zł. Jest to jedno z największych dofinansowań

Fundusz Wsparcia Kultury to program pomocy dla branży kulturalnej na bezprecedensową skalę. Z dofinansowania skorzystają zarówno instytucje samorządowe, teatry czy filharmonie państwowe, ale także organizacje niezależne działające w formie stowarzyszeń czy fundacji oraz przedsiębiorcy. Fundusz to dla nich prawdziwy pomocowy krok milowy. Pieniądze te pozwolą artystom i twórcom dalej pracować i ze spokojem planować zawodowe działania na najbliższe miesiące – dodał wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Piotr Gliński.

Wsparcie finansowe będzie można przeznaczyć na pokrycie kosztów kwalifikowalnych. Zaliczane są do nich m.in.: wynajem nieruchomości czy też koszty podróży i materiałów bezpośrednio związanych z działaniem artystycznym. Otrzymane środki trzeba będzie wykorzystać do 2020 roku.

LISTA Beneficjenci Funduszu Wsparcia Kultury

Źródło: gov.pl