Ludzie zostawiają kije na cmentarzu, aby oddać hołd psu, który zmarł 100 lat temu

Cmentarz Green-Wood na Brooklynie w Nowym Jorku jest miejscem spoczynku wielu znanych artystów i muzyków, w tym Leonarda Bernsteina, Charlesa Ebbetsa i Jean-Michela Basquiata. Odwiedzający często okazują szacunek tym, których podziwiają, zostawiając kwiaty przy swoich nagrobkach. Jest jednak jeden szczególny grób, który wydaje się być odwiedzany częściej niż większość. Na straży działki swojego właściciela w pobliżu rogu alei Sycamore i Greenbough znajduje się brązowy posąg psa Rexa, który zmarł ponad sto lat temu. Od lat ludzie zbierają i zostawiają kije przed jego kamienne łapy, ale w ostatnich miesiącach jego kolekcja rozrosła sie.

Rex był wiernym towarzyszem Johna E. Stowa, jednego z czołowych handlarzy owocami w Nowym Jorku, który zmarł w 1884 roku. Jednak nie jest jasne, czy Rex rzeczywiście jest tam pochowany. „Myślę, że ludzie lubią wierzyć, że jest tam pochowany pies” – mówi Stacy Locke, kierownik ds. Komunikacji na cmentarzu Green-Wood. „Ale trudno powiedzieć”.

https://www.facebook.com/historicgreenwood/posts/3648573085182690

Cmentarz o powierzchni 478 akrów stał się popularnym miejscem do zwiedzania podczas pandemii COVID-19, ponieważ oferuje dużo miejsca do utrzymania dystansu pomiędzy ludzmi. Ze względu na znakomitą lokalizację grobu Rexa przechodnie mogą go łatwo znaleźć i oddać hołd zostawiając jeden lub dwa patyki. „Znajduje się tuż pod drzewem, a wokół jest mnóstwo patyków” – wyjaśnia Locke.

Jeśli jesteś w Nowym Jorku, możesz znaleźć pomnik Rexa na cmentarzu Green-Wood, nr 2925, sekcja 81.

Źródło: https://mymodernmet.com